O autorze
Robię w seksie. I miłości.

Z akademickiego wykształcenia teatrolog, z zawodu sex coach, z zamiłowania seksualna antropolog i socjolog. Fascynuje mnie seksualność w kontekście społecznym i politycznym. Tropię seks-konteksty, śledzę seks-manipulacje, analizuję i komentuję naszą seks-rzeczywistość. Wszystko mi się kojarzy. I o tym będę pisać. Będzie niegrzecznie, będzie politycznie. I będzie sexy. Zapraszam.

Na co dzień prowadzę Sex & Love School, szkołę on-line dla kobiet. Więcej: www.KaroAkabal.pl

8 ważnych powodów, dlaczego potrzebujemy obowiązkowej edukacji seksualnej w szkołach

1. Aby mieć lekcje edukacji seksualnej potrzebujemy wykształcić seksualnych edukatorów. Najwyższy czas, aby dorośli zaczęli się uczyć o seksie i miłości. Większość z nas bowiem nigdy nie miała okazji, aby świadomie ukształtować swoją wiedzę i poglądy na temat seksualności i związków intymnych.


2. Seks jest wszędzie. Przy kasie w osiedlowym spożywczaku znajdę drażetki na potencję i wibrującą nakładkę na penisa. 50 twarzy Greya kupię w Tesco. Na bilboardach w centrum miasta roznegliżowana blondynka zachęca mnie do rewitalizacji okolic intymnych. Skoro przestrzeń publiczna jest otwarta dla seksu, to dlaczego szkoła publiczna nie jest?

3. Dzieci i tak to robią. Edukują się. Same. Seks to temat tabu w większości domów, więc dzieci szukają odpowiedzi na swoje pytania gdzie indziej. I znajdują je. Tracąc tym samym zaufanie do dorosłych.

4. Wiedza o ludzkiej seksualności, widoczna w publicznym dyskursie, jest na skandalicznym poziomie. O seksie rozmawiamy niemal wyłącznie z poziomu światopoglądowych wartości i pseudonaukowych wywodów, skrywających osobiste uprzedzenia. Wszystkim nam się przyda gruntowna obowiązkowa edukacja.


5. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci miały lepsze życie seksualne niż my sami, to lepiej oddać ich edukację seksualną w inne ręce.

6. Jako edukację seksualną rozumiem wiedzę o tym, jak funkcjonuje ludzka seksualność. Większość młodych ludzi w naszej kulturze nie otrzymuje wsparcia w tym, jak radzić sobie z seksualnym podnieceniem, które zaczyna się naturalnie budzić w ich ciałach, w okresie dojrzewania. Wielu osobistym dramatom można by zapobiec, gdyby młodzi ludzie mieli takie wsparcie.

7. Budzące się seksualne potrzeby często stoją w sprzeczności z obowiązującym i zwykle powierzchownym systemem wartości w obszarze seksu i związków. Młodzi ludzie obserwują tą hipokryzję w świecie dorosłych bez możliwości rozmowy na ten temat. Obowiązkowa edukacja seksualna jest szansą dla nas wszystkich na naruszenie tabu i otwarcie szerokiej społecznej debaty o seksualności.

8. Ludzie, którzy mają dobry seks, tworzą dobry świat. Świat wokół nas jest taki sobie. Może czas nauczyć się, jak mieć lepszy seks?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...